Onderdelen
U bent hier: humanitas.nl Actueel Vraag naar online hulp groeit explosief
nieuwsarchief

button nieuwsarchief

Navigatie
 
nieuwsarchief

button nieuwsarchief

Afdeling zoeken

is er een afdeling bij mij
in de buurt?

landkaart
Gezin in balans button

heldenrace button 2012

 

 

Doe mee aan de Heldenrace 2012!

pov.nl

steun ons button

Steun nodig?_silhouet

button uitdemin.nl

button uitdemin.nl

Lees meer over Uitdemin.nl!

Banners

donatie button

bannerhumanitasvacatures.png

nieuwsarchief button

nieuwsarchief button

Lees meer nieuws in het nieuwsarchief!

 
Info
header

Vraag naar online hulp groeit explosief

Het aantal mensen dat online hulp krijgt, is de afgelopen drie jaar meer dan verdrievoudigd. Tegelijkertijd is het moeilijk om financiering te vinden voor online hulpprojecten, zoals de Humanitas Chat.

Mensen weten de online hulpkanalen steeds beter te vinden. Zochten in 2007 nog  56.000 mensen online naar hulp voor hun psychische, sociale of maatschappelijke problemen, in 2010 was dat aantal al gestegen naar ruim 181.000.  Dat blijkt uit onderzoek van Netwerk Online Hulp, een platform van 21 organisaties en websites die online hulp bieden, waaronder Humanitas.

 De toename van het aantal mensen dat online hulp zoekt heeft volgens Netwerk Online Hulp-voorzitter Frank Schalken te maken met een grotere vraag. Vooral het feit dat online hulp anoniem is, vinden mensen belangrijk. Daarnaast groeit ook het aanbod. Het aantal organisaties dat online hulp biedt neemt toe, net zoals men voor steeds meer soorten problemen online terecht kan.

Ook Humanitas is zeer actief op het gebied van Online Hulpverlening.  De vereniging heeft inmiddels vier online-projecten: de Humanitas Chat, uitdemin.nl, E-maatjes en pratenoververlies.nl dat op 19 november 2011 gelanceerd wordt.

Maar juist door het anonieme karakter van de online hulp is het niet eenvoudige deze projecten gefinancierd te krijgen. Zo’n vijdduizend mensen mailen of chatten jaarlijks met de Humanitas Chat. En het aantal mensen dat hulp zoekt bij de Chat groeit jaarlijks bijna met de helft. Toch is de overheidssubsidie stopgezet, vertelt projectleider Edwin Herzberg in Trouw. Door de kosten van ongeveer 100.000 op zich te nemen heeft Humanitas het project tijdelijk gered. “Als er niets verandert, gaat de stekker eruit”, aldus Herzberg.

Lees het artikel in dagblad Trouw.

gearchiveerd onder: , , ,
Document acties
Gesteund door
Nationale Postcode Loterij CBF ANBI Postcode Loterij
Partnerorganisaties
Solidar Human
Realisatie door Four Digits op basis van Plone.